Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

W jaki sposób tłumaczy się oprogramowanie?

oprogramowanie komputerowe

W przypadku oprogramowania jego tłumaczenie jest najczęściej prędzej czy później koniecznością. Zwykle są to produkty wypuszczane przez firmy dla klientów na całym świecie, związane z najnowszymi technologiami. Mówimy tu jednak zwykle nie tylko o tłumaczeniu, a i o lokalizacji takiego oprogramowania. Czy wiesz, na czym to polega i co powinieneś w tej kwestii wiedzieć?

Co ma znaczenie w tłumaczeniu oprogramowania?

Obecnie biura tłumaczeń oferują nam zwykle coś, co wykracza poza samo tłumaczenie, czyli lokalizację oprogramowania. Ten proce sięga nieco głębiej i pozwala na zdecydowanie lepsze dopasowanie produktu, do jego rynku docelowego. W związku poza samym suchym tłumaczeniem, mamy tu odpowiednie dopasowanie danego oprogramowania do rzeczywistości językowej i kulturowej w danym kraju. Język nawet jeśli wydaje się ten sam, to jednak różni się w różnych krajach i regionach świata. Wpływ na taki stan rzeczy ma to, jak jest on użytkowany i gdzie. Pojawiają się charakterystyczne słowa i zwroty i to może mieć znaczenie w kontekście odpowiedniego przetłumaczenia oprogramowania.

Warto jednak zwrócić uwagę, że tłumaczenia informatyczne dodatkowo dopasowują oprogramowanie do dostępnych w danym regionie parametrów technicznych. Takie tłumaczenie z lokalizacją sprawia, że użytkownik nie odczuje żadnej różnicy pomiędzy produktem, jaki otrzyma od nas, a tym, który został wytworzony w jego ojczystym kraju. Może to mieć duże znaczenie dla sprzedaży.

Postaw na doświadczonego tłumacza

Jeśli zależy nam na stworzeniu dobrego jakościowo tłumaczenia oprogramowania z lokalizacją, to powinniśmy postawić na dobrej klasy, polecanego specjalistę. W ten sposób zyskamy pewność, że przekład będzie zawierał wszystkie niezbędne elementy i spełni nasze oczekiwania, a także pomoże nam lepiej odnaleźć się na nowym rynku, na którym chcemy się pojawić. To kilka bardzo ważnych rzeczy, które wpłyną na naszą popularność i możliwości rozwojowe już na samym początku, bo produkt, w tym wypadku oprogramowanie będzie dopasowane do grupy docelowej.